İnegöl Ispanağını Gönül Rahatlığıyla Yiyebilirsiniz

Geçtiğimiz günlerde bazı vatandaşların ıspanaktan zehirlenmesinin ardından ülke gündemine gelen ‘Zehirli Ispanak’ haberleri, üreticiyi üzdü.

İsaören Kırsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erhan Ulu, ülke gündemine gelen ‘Zehirli Ispanak’ konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ISPANAKTA HERHANGİ BİR SIKINTI YAŞAMADIK
Ispanak hasadının başladığını belirten Ulu, “İsaören ve çevre köylerde yetiştirdiğimiz meyvelerden sonra, şuanda da ıspanak hasadımıza başladık. Ispanak hasadına başladığımız ilk günlerden bugüne kadar, ıspanak üzerinden çeşitli oyunlar oynanmaya başladı. Ispanaktaki zehirden söz edilmeye başlandı. Ispanak bizim kış aylarda vücut direncimizi arttırıyor. Ispanağı biz herkese tavsiye ediyoruz. Özellikle İsaören ve çevremizdeki köylerde yetiştirdiğimiz ıspanakta herhangi bir sıkıntı yaşamadık” dedi.

SPEKÜLASYONLAR BİZLERİ ÇOK DERİNDEN ÜZÜYOR
“Sadece ıspanak değil, bunun yanında meyveciliğimiz var, karnabaharımız var, kelemimiz var. Biz bunlarla uğraşmak zorundayız” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Ulu, “Fakat geldiğimiz nokta çok farklı. Çiftçiler zaten şuanda zor şartlar altında üretim yapmakta. Girdi maliyetleri çok yüksek. Bugün meyve hasadı bittikten sonra tekrar ıspanağa yönelmek zorundayız. Mücadele etmek zorundayız. Bu tarz çıkan spekülasyonlar bizleri çok derinden üzüyor. Biz her zaman olduğu gibi ürettiğimiz ürünün arkasındayız” dedi.

4 TL’YDİ, HABERLERİN ARDINDAN 1 TL’YE DÜŞTÜ
Ulu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Ispanağın fiyatı 3 ila 4 TL arasındaydı. Gündemdeki olaylardan dolayı şuanda ıspanak 1 TL’ye tarladan kalkmıyor. Yani fiyatları aşırı etkiledi. Bugün pazara giden arkadaşlarımız, müşterilerin direk ıspanakta zehir var mı diye soruyorlarmış. Bizim mücadelemiz zaten büyük. Üreticiler bugün 365 gün mücadele veriyor. Karda, çamurda, yağmurda… Bugün bir ıspanağı yetiştirmek kolay değil. Ispanağı yoluyorsun, temizliyorsun, soğuk suyla yıkıyorsun. Bunların hepsi mücadele isteyen iş. Bu nedenle farklı tarzda yorum yapmak bizleri çok derinden üzüyor”

Doğal Afetlerle Mücadele İçin Komisyon Kuruldu

İHRACATÇIYA YEŞİL PASAPORT MÜJDESİ

Kuşaklar Arası Dayanışma Güçleniyor

AVARLAR KAVŞAĞI’NDA ÇALIŞAMLAR START ALDI

İnegöl’ün İlk Kaykay Parkı Hizmete Açıldı

Emir Kavaz son yolculuğuna uğurlandı

KORKMAZ, 1 ARALIK öNCESi iNEGöLLü SüRüCüLERi UYARDI

İNEGÖL GENÇ KIZILAY’DAN İLK ETKİNLİK

Avrupa Ülkelerinden Fidan Lobiciliği

İmar Kurallarına Uymayana Af Yok

İnegöl Belediyesi'nden Üniversite Öğrencilerine Çorba İkramı

İnegöl’de Dursun Ali Erzincanlı İle Şiir Dolu Gece

Kemalpaşa Mahallesinde 88 Araçlık Otoparkın Yapımı Sürüyo

Atatürk'ün emriyle İnegöl Belediye Başkanı Olmuştu! Kızını İnegöl'den ziyarete gittiler

İnegöl'de Kaçak Yapı ile Mücadele Başladı

Pastırma Sıcakları Yerini Yağışlara Bırakıyor

Yüzme Havuzu İnşaatında Çalışmalar Yeniden Başladı

İnegöl KGK’dan WorkShop Etkinliği

AĞZINDA SİGARA, KOLUNDA BORU, ELİ DE DİREKSİYONDA

Alt geçitte sıkıştı